UWAGA!

 

STRONA NIEAKTUALIZOWANA

nowy adres serwisu CSiR Susz: www.csirsusz.pl

 

 


csir stara strona

 

 

 

 

 

PRZERWA W FUNKCJONOWANIU OBIEKTÓW CSIR SUSZ


Do dnia 09.04.2021 wszystkie obiekty

administrowane przez CSiR Susz pozostają zamknięte.

 

WYJĄTEK STANOWIĄ:

Zajęcia dla uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.

 

PODSTAWA PRAWNA:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25.03.2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.


 

 

Trwające kilka miesięcy rozgrywki III ligi siatkówki, Suskiej Ligi Futsalu, tenisa stołowego TOP 12 oraz Suskiej Ligi Siatkówki, a do tego kilka dużych imprez sportowych, turniej charytatywny, zorganizowany po raz pierwszy bieg przełajowy „Zasuwaj” z Susza do Iławy i kilka niespodzianek. W zorganizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku uczestniczyło około 2,5 tysiąca osób. Nie licząc członków 13 stałych sekcji, regularnie trenujących w CSiR.

 

csir podsum foto

 

Suskie Centrum Sportu i Rekreacji tradycyjnie już organizowało w pierwszej połowie 2019 roku zarówno duże, profesjonalne imprezy sportowe rangi Mistrzostw Polski (Susz Triathlon 2019 czy Zunifikowane Mistrzostwa Polski w Kickboxingu PFKB) oraz cieszące się sporą popularnością biegi okolicznościowe (bieg WOŚP, Tropem Wilczym). W kalendarzu CSiR znów nie zabrakło także mniejszych lokalnych wydarzeń, by wspomnieć Majowy Turniej Piłki Nożnej czy charytatywny turniej „Dla Kai”.

To właśnie w Suszu, oprócz działania kilkunastu sekcji sportowych, regularnie odbywają się również zajęcia nauki jazdy na BMX. To jedyna chyba w Polsce, prowadzona przez profesjonalistów, bezpłatna szkółka, organizowana na przystosowanym do tego, czteropoziomowym skateparku.

Kierowane przez Jarosława Piechotkę Centrum Sportu i Rekreacji nie zadowala się jednak wyłącznie powtarzaniem ubiegłorocznych planów. Przykładem pierwszy bieg przełajowy „Zasuwaj” z Susza do Iławy, przygotowany wspólnie przez trzy samorządy: Miasto Iława, Gmina Iława oraz Gmina Susz. Głównym organizatorem nowej, bardzo udanej imprezy biegowej, w której udział wzięło 115 osób, było suskie CSiR.

Nowością sportową w bieżącym roku było również otwarcie popularnej „klatki”, czy profesjonalnego zestawu Raptoring XL. Suska klatka to jedno z niewielu w Polsce urządzeń tego typu, otwartych dla wszystkich amatorów ćwiczeń siłowo-przeszkodowych, którzy chcą się przygotować do startu w zawodach OCR. Takich na przykład, jak czerwcowe Mistrzostwa Europy OCR w Gdyni, w którym wystąpiło dwóch reprezentantów sekcji Crossfit Team Susz przy CSiR: Mariusz Augustyniak i Darek Dalkiewicz.

Liczne wydarzenia pierwszego półrocza zdają się potwierdzać słowa dyrektora Piechotki, który sześć miesięcy temu, pytany o plany na 2019 rok, mówił: - Na pewno nie będzie nudy. W tym roku zorganizujemy i będziemy jeszcze bardziej rozwijać wszystkie znane już z poprzednich lat imprezy biegowe, lekkoatletyczne, kickbokserskie i tenisowe, na czele oczywiście z Susz Triathlon. A do sprawdzonych już formatów dołożymy kilka niespodzianek.

Drugą część roku CSiR rozpocznie również mocnym akcentem. Mowa o Night Run Susz – nocnym biegu na dystansie 10 km ulicami Susza i alejką nad Jeziorem Suskim, który odbędzie się 13 lipca. Chęć udziału w trzeciej już edycji imprezy zgłosiło prawie 400 osób. To rekord frekwencji tego biegu.

 

źródło: http://susz.pl/pl/content/na-bogato-czyli-csir-podsumowa%C5%82o-pierwsze-p%C3%B3%C5%82rocze-2019

loading...

herb Gminy Susz profil CSiR Susz w serwisie Facebooklogo Suski Ośrodek Kultury logo UKS TRS SuszOrlik przy CSiR Susz Suska Liga FutsaluRozbiegany SuszSekcja LekkoatletycznaCrossfit Team Susz Orzeł UlnowoVolley Vasyl CSiR Susz KS Tęcza KamieniecKS Unia Susz Akademia PIłkarska Młode Talenty Unia Susz