Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Po zeszłotygodniowym biegu Zasuwaj! z Iławy do Susza przyszedł czas na kolejną imprezę biegową w Suszu.

 tw 2020 artykul

 

W kilkuset miastach kraju, ale także i za jego granicami kilkadziesiąt tysięcy osób uczciło nazwiska Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu honorowym na 1963 metry (odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek) oraz w biegach towarzyszących wydarzeniu.

 

W Suszu biegliśmy po raz piąty. Oprócz dystansu honorowego na uczestników czekała również trasa o długości 5km. Na linii startu obu dystansów stanęło łącznie ponad 150 osób, które punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęły sportową rywalizację. Sportowcom na linii startu oraz na trasie biegu towarzyszyli członkowie 5 Brygady – Oddziału Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, którzy w strojach z epoki nadali imprezie pięknego, historycznego charakteru.

 

Kibice zgromadzeni na mecie biegu na pierwszych biegaczy oczekiwać musieli niespełna 18 minut gdyż z czasem 00:17:21 jako pierwszy na mecie zameldował się Dawid Goryński, suszanin reprezentujący UKS TRS Susz. Z drugim czasem, tj. 00:17:30 linię mety przekroczył Karol Kaczmarczyk, także UKS TRS Susz. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnemu suszaninowi. Marcelowi Siemianowskiemu (podobnie jak poprzednicy z tego samego teamu), który bieg ukończył z czasem 00:17:55.

 

Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Kwiatkowska z Iława Biega z czasem 00:22:58. Drugie miejsce zajęła Paulina Wiernicka z Gminy Gardeja Biega (00:23:14). Trzecia lokata przypadła w udziale Annie Sławińskiej. Mieszkanka Iławy z drużyny Rezerwowe Psy na linii mety stawiła się z czasem 00:23:34.

 

Tradycyjnie już, wyróżniliśmy także najstarszego zawodnika i najstarszą zawodniczkę naszego biegu. Pamiątkowymi pucharami pochwalić się mogą: Jerzy Tumiłowicz (Traktor Team Gmina Kwidzyn), oraz Bożena Lulińska z Rozbieganego Susza.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i organizacjom, które wsparły organizację biegu:

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu

- Komisariatowi Policji w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu, oraz kierowanie ruchem

- 5 Brygadzie AK, za uświetnienie imprezy oprawą historyczną oraz pomoc w strefie mety

- Ratownikom medycznym ze Sztumu, za obstawę medyczną biegu

- ZUK Sp. z o.o. – za pomoc techniczną

- Epidemia Cyklozy MTB Susz – za eskortę zawodników na trasie biegu

- pracownikom biura zawodów oraz wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym odbiorem pakietów i nowymi zapisami

 

Dziękujemy i zapraszamy za rok!