Po zeszłotygodniowym biegu Zasuwaj! z Iławy do Susza przyszedł czas na kolejną imprezę biegową w Suszu.

 tw 2020 artykul

 

W kilkuset miastach kraju, ale także i za jego granicami kilkadziesiąt tysięcy osób uczciło nazwiska Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu honorowym na 1963 metry (odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek) oraz w biegach towarzyszących wydarzeniu.

 

W Suszu biegliśmy po raz piąty. Oprócz dystansu honorowego na uczestników czekała również trasa o długości 5km. Na linii startu obu dystansów stanęło łącznie ponad 150 osób, które punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęły sportową rywalizację. Sportowcom na linii startu oraz na trasie biegu towarzyszyli członkowie 5 Brygady – Oddziału Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, którzy w strojach z epoki nadali imprezie pięknego, historycznego charakteru.

 

Kibice zgromadzeni na mecie biegu na pierwszych biegaczy oczekiwać musieli niespełna 18 minut gdyż z czasem 00:17:21 jako pierwszy na mecie zameldował się Dawid Goryński, suszanin reprezentujący UKS TRS Susz. Z drugim czasem, tj. 00:17:30 linię mety przekroczył Karol Kaczmarczyk, także UKS TRS Susz. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnemu suszaninowi. Marcelowi Siemianowskiemu (podobnie jak poprzednicy z tego samego teamu), który bieg ukończył z czasem 00:17:55.

 

Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Kwiatkowska z Iława Biega z czasem 00:22:58. Drugie miejsce zajęła Paulina Wiernicka z Gminy Gardeja Biega (00:23:14). Trzecia lokata przypadła w udziale Annie Sławińskiej. Mieszkanka Iławy z drużyny Rezerwowe Psy na linii mety stawiła się z czasem 00:23:34.

 

Tradycyjnie już, wyróżniliśmy także najstarszego zawodnika i najstarszą zawodniczkę naszego biegu. Pamiątkowymi pucharami pochwalić się mogą: Jerzy Tumiłowicz (Traktor Team Gmina Kwidzyn), oraz Bożena Lulińska z Rozbieganego Susza.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i organizacjom, które wsparły organizację biegu:

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu

- Komisariatowi Policji w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu, oraz kierowanie ruchem

- 5 Brygadzie AK, za uświetnienie imprezy oprawą historyczną oraz pomoc w strefie mety

- Ratownikom medycznym ze Sztumu, za obstawę medyczną biegu

- ZUK Sp. z o.o. – za pomoc techniczną

- Epidemia Cyklozy MTB Susz – za eskortę zawodników na trasie biegu

- pracownikom biura zawodów oraz wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym odbiorem pakietów i nowymi zapisami

 

Dziękujemy i zapraszamy za rok!