Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Olimpijska Szkółka BMX to organizowany od kilku lat w sezonie letnim cykl zajęć na naszym skateparku. Dzięki współpracy CSiR Susz ze Stowarzyszeniem Sportów Extremalnych SSX osoby chętne do uprawiania sportów ekstremalnych mogą pod fachowym okiem instruktora szlifować swoje umiejętności lub rozpocząć przygodę z rowerem, hulajnogą czy też deskorolką.

bmx artykul

 

Jak wyglądają i ile trwają takie zajęcia na skatperaku? Do kogo są skierowane? Porozmawialiśmy krótko na ten temat z instruktorem – Hubertem Rólkiewiczem.

 

Pytanie: Do kogo skierowane są zajęcia organizowane przez Szkółkę SSX na skateparku?
Hubert Rólkiewicz: Zajęcia są dedykowane dla dzieci i młodzieży chcącej zarówno rozpocząć jak i rozwijać swoje ‘skateparkowe’ pasje. W tym roku zajęcia prowadzone są głównie dla rowerów i hulajnóg, ale niektóre treningi wzbogacamy o podstawę deskorolki.

P: Czego uczestnicy zajęć uczą się w trakcie ich trwania? (czy to tylko praktyka z rowerem/hulajnogą czy coś jeszcze)
HR: Każdy trening trwa około godzinę i składa się z kilku części, a mianowicie: 1) rozgrzewki - podczas, której uczestnicy dowiadują się jak poprawnie rozgrzać swoje ciało z wykorzystaniem skateparku, 2) ogólnorozwojowej - to w tej części treningu rozwijamy swoje ciało oraz umiejętności na wielu płaszczyznach. Ćwiczymy równowagę, robimy przewroty, skaczemy w dal itp. - czyli aktywności, które pomogą w każdej dyscyplinie sportowej. 3) właściwej - najdłuższa część zajęć, jest to czas stricte poświęcony na rower oraz hulajnogę. Ćwiczenia dostosowane są do poziomu zaawansowania uczestników.

P: Jak wygląda frekwencja?
HR: Stale rośnie, zazwyczaj mamy na treningu około 20 osób.

P: Jakim dysponujecie sprzętem na zajęciach i w jakiej ilości?
HR: Udostępniamy kaski (mamy ich 10) oraz specjalistyczny rower typu BMX.

P: Do kiedy organizowane będą zajęcia w tym roku?
HR: Do końca października.

 

Pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich zainteresowanych do obserwowania profilu Olimpijska Szkółka BMX by SS na facebooku i do uczestnictwa w zajęciach, bo jeszcze w tym roku będzie do tego kilka okazji.

 

Na koniec zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć: