Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Komunikat Sportowy z Masowych Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Iławskiego, które odbyły się dnia 26.09.2018 roku w Suszu.

Była, to VIII edycja tych biegów na terenach przyległych do Jeziora Suskiego i Plaży Miejskiej w Suszu z metą usytuowaną na bieżni lekkoatletycznej na Orliku w Suszu. Na rozpoczęciu zawodów byli: Wiceburmistrz Gminy Susz Zdzisław Zdzichowski, Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu Beata Szczepaniak-Furman, Dyrektor CSiR Susz Jarosław Piechotka i Benedykt Czarnecki Prezes Zarządu Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Iławie. 
Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Iławie i Powiatowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Iławie, a współorganizatorami: Gmina Susz, Centrum Sportu i Rekreacji im. J. Pawła II w Suszu, Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu i LUKS "Magma" przy ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu. 
W zawodach wystartowało 268 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. W grupie dzieci w klasach od III - IV zaprezentowało się 12 szkół podstawowych, w klasach VII, VII i gimnazjalnych 8 szkół podstawowych i 2 szkoły ponadpodstawowe. Szkoły w rywalizacji drużynowej powalczyły o puchary i dyplomy, zaś zawodnicy rywalizowali o medale i dyplomy na dystansach biegowych od 300 -1000 m. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy, którzy dobiegli do mety i zostali sklasyfikowani mogli wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Iławie (gadżety promocyjne), Wydział Promocji Gminy Susz (gadżety promocyjne), Powiatowe Stowarzyszenie LZS w Iławie (nagrody rzeczowe), Bank Spółdzielczy w Suszu (nagrody rzeczowe i gadżety reklamowe). Za ufundowane nagrody serdecznie w imieniu startujących dziękujemy! Sędzią Głównym zawodów był (jak od wielu lat) Andrzej Szysler n-l Zespołu Szkół w Suszu, rolę sędziego startera pełnił Cezary Mackiewicz Instruktor CSiR Susz, na mecie sędziami technicznymi byli Kamil Jędrzejewski Instruktor CSiR Susz i Andrzej Szczegielniak były nauczyciel SP w Suszu, pomagali im wolontariusze z klasy III TL/TI Zespołu Szkół w Suszu. Na czele biura zawodów (od wielu lat niezastąpiona) Lilianna Masny n-l wych. fizycznego w ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu z uczennicami z klas zawodowych i technikalnych. 
Zawody w całości zostały sfinansowane przez Starosto Powiatowe w Iławie. 
WYNIKI INDYWIDUALNE: 
 
Dziewczęta SP klasy III-IV dystans 300 m 
1. Kaca Emilia SP Susz 
2. Barica Kinga SP Susz 
3. Dembińska Maria SP2 Iława 
4. Stefańska Maja SP 2 Iława 
5. Górnik Martyna SP Susz 
6. Siecińska Zuzanna
 
Chłopcy SP klasy III-IV dystans 600 m 
1. Nowak Filip SP 2 Iława 
2. Dudzic Sebastian SP 2 Iława 
3. Nadolski Stanisław SP 2 Iława 
4. Pytlarczyk Szymon SP Lubnowy 
5. Małkowski Kornel SP Jawty Wielkie 
6. Kozak Adam SP Piotrkowo 
 
Dziewczęta SP klasy V-VI dystans 600 m 
1. Skrzyniarz Paulina SP Susz 
2. Kaminiecka Milena SP Susz 
3. Kryger Klaudia SP 2 Iława 
4. Belik Natalia SP Jawty Wielkie 
5. Świdzińska Alicja SP 2 Iława 
6. Furmańska Amelia SP Susz 
6. Woś Zuzanna SP Rudzienice 
 
Chłopcy SP klasy V-VI dystans 800 m 
1. Aker Bartosz SP 2 Iława 
2. Paliński Michał SP Susz 
3. Paśniewski Artur SP Jawty Wielkie 
4. Sawicki Wiktor SP 2 Iława 
5. Madej Wojciech SP 2 Iława 
6. Markowski Daniel SP Susz 
 
Dziewczęta SP klasy VII, VIII i Gimnazjum, dystans 800 m 
1. Lembowicz Kornelia SP 2 Iława 
2. Bulik Patrycja SP 2 Iława 
3. Igielska Milena SP Babięty Wielkie 
4. Kaca Julia SP Susz 
5. Solis Alicja SP Rudzienica 
6. Barbarewicz Magdalena SP Susz
 
Gimnazjum Chłopcy SP klasy VII, VIII i Gimnazjum, dystans 1000 m 
1. Siemianowski Marcel SP Susz -Gimnazjum 
2. Łukaszewski Daniel SP Goryń 
3. Szczepański Kuba SP Rudzienice 
4. Szczepański Wojciech SP Kisielice 
5. Goryński Szymon SP Susz - Gimnazjum 
6. Zieliński Kacper SP Kisielice 
 
Dziewczęta Szkoły Ponadpodstawowe, dystans 800 m 
1. Mroczyńska Marta ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
2. Stróżyńska Wiktoria ZS im. Konstytucji 3 maja w Iławie 
3. Pomarańska Marta ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
4. Janczarek Natalia ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
5. Graszkiewicz Paulina ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
6. Traczyk Milena ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
 
Chłopcy Szkoły Ponadpodstawowe, dystans 1000 m 
1. Drzeworzewski Kamil ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
2. Sulley Kamil ZS im. Konstytucji 3 maja w Iławie 
3. Wiśniewski Arkadiusz ZS im. Konstytucji 3 maja w Iławie 
4. Kruk Adam ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
5. Kopyczeński Wiktor ZS im. Konstytucji 3 maja w Iławie 
6. Kowalik Jakub ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu 
 
WYNIKI DRUŻYNOWE 
Punktacja łączna dziewczęta i chłopcy Szkoły Podstawowe klasy od III -IV 
1. SP 2 Iława 345 pkt 
2. SP Susz 212 pkt 
3. SP Kisielice 82 pkt 
4. SP Jawty Wielkie 76 pkt 
5. SP Rudzienice 64 pkt 
6. SP Piotrkowo 39 pkt 
7. SP Lubnowy 29 pkt 
8. SP Goryń 14 pkt 
9. SP Babięty Wielkie 11 pkt 
10. SP Łęgowo 7 pkt 
11. SP Franciszkowo 3 pkt 
12. SP Kamieniec 2 pkt 
 
Punktacja łączna dziewczęta i chłopcy Szkoły Podstawowe klasy od VII, VIII i Gimn. 
1. SP Susz 149 pkt 
2. SP 2 Iława 69 pkt 
3. SP Rudzienice 55 pkt 
4. SP Franciszkowo 54 pkt 
4. SP Kisielice 54 pkt 
5. SP Goryń 33 pkt 
6. SP Babięty Wielkie 25 pkt 
7. SP Łęgowo 3 pkt 
 
Punktacja łączna dziewczęta i chłopcy Szkoły Ponadpodstawowe 
1. Zespół Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu 271 pkt 
2. Zespół Szkół Konstytucji 3 Maja w Iławie 64 pkt
 
Punktacja łączna dziewczęta i chłopcy w klasyfikacji Gmin/Miast 
1. Miejsce Gmina Susz 814 pkt 
2. Miasto Iława 654 pkt 
3. Gmina Kisielice 193 pkt 
 
Indywidualnie od miejsca 1-3 zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe medale w za miejsca od 4 -6 pamiątkowe dyplomy. Drużyny otrzymały puchary z 3 pierwsze miejsca a za miejsca od 4 - 6 dyplomy. 
 
Sprawozdanie przygotował A. Szysler
 

GALERIA ZDJĘĆ (foto: Focus On Sport)

 
 

GALERIA ZDJĘĆ (foto: Sekcja LA przy CSiR Susz)