Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Przez całą sobotę 11 lutego w hali widowiskowo-sportowej Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu rozgrywane były finałowe mecze Suskiej Ligi Futsalu.

 

 

Najważniejszym wydarzeniem jest nowy mistrz Suskiej Ligi Futsalu 2016/2017, który zgarnął Puchar Burmistrza Susza. Zwycięzcą została drużyna z Emilianowa! Mistrzostwo nie przyszło łatwo, jednak zacznijmy od początku.

Przypomnijmy, że w rundzie zasadniczej drużyny grały ze sobą mecz i rewanż. Po rozegraniu wszystkich spotkań organizatorzy podzielili punkty zdobyte przez ekipy SLF. Kolejnym punktem było to, że kartki zostały anulowane, tak żeby wszyscy w pełnych składach mogli wystąpić w finałowych meczach. Jedynie sprawą oczywistą  i fair wobec uczestniczących ekip było, że w przypadku takiej samej ilości punktów pod uwagę będą brane mecze z rundy zasadniczej.

Najpierw swoje rozgrywki rozpoczęli zawodnicy z grupy walczącej o miejsca 6-10. Ktoś kto myślał, że będzie nudno i nikt nie będzie walczył, bo wszystko zostało rozstrzygnięte mylił się. Ambitna postawa wszystkich uczestników mogła zadowolić kibiców zebranych w hali CSiR. Niespodzianką tej grupy jest, że Jawty Wielkie, drużyna która przez co najmniej 7 kolejek sezonu 2016/2017 była liderem rozgrywek, ostatecznie została sklasyfikowana na 9 miejscu w tabeli! Najlepiej w sobotnie przedpołudnie zaprezentowali się zawodnicy Orła Ulnowo. Na co dzień drużyna występująca w rozgrywkach A-klasy zdobyła 8 pkt. i awansowało na 7 miejsce w tabeli. Warto zaznaczyć ambitną  postawę KS Piotrkowo, zdobyli oni 7. punktów sprawiając niespodzianki w niektórych pojedynkach i również oni poprawili swoją pozycję kończąc sezon na 8. miejscu.

Wszyscy jednak czekali na to co się wydarzy po południu w grupie mistrzowskiej. System rozgrywek pokazał, że drużyny, które znalazły się w tym zestawieniu pojawiły się nie przypadkowo. Każdy mecz był zacięty i trzymał w napięciu, kibice zobaczyli wyrównane pojedynki, ambitnie grających zawodników i ładne bramki. Wydawało się, że pierwszy mecz pomiędzy Auto Handel Paszynin, a Afidecor Kisielice da odpowiedź kto będzie mistrzem SLF ponieważ Ci pierwsi przegrali z dobrze dysponowaną tego dnia ekipą z Kisielic, gdzie ostatecznie zdobywając 7 punktów w sobotę awansowała na podium!

Mecz ten nie dał odpowiedzi jednak, nadszedł mecz Emilianowa z AH Paszynin, niezwykle zacięty mecz, zmotoryzowani prowadzili 1-0, żeby stracić bramkę z przedłużonego rzutu karnego na 15 sekund przed końcem. Gdy wydawało się, że nic się nie zmieni to Łukasz Luliński po indywidualnej akcji zdobył gola równo z końcową syreną! Wygrana zmotoryzowanych nie dawało im gwarancji zwycięstwa w lidze nawet gdyby wygrali resztę swoich meczów, tak samo jak przy zwycięstwach drużyny z Emilianowa w ostatnich trzech meczach, bo tak jak wspomnieliśmy wyżej w tym przypadku przy równej ilości punktów decydowały pojedynki tych ekip z rundy zasadniczej, a tu lepsi byli piłkarze z Gminy Susz. Wygrali oni dwa razy z AH Paszynin, kolejno 6-2 i 2-1.

Żeby było mało emocji to i tak decydowało ostatnie starcie. Mecz Afidecor’u Kisielice z Emilianowej, nota bene ostatni mecz dnia. Pierwsi z nich mieli już pewne 3. miejsce w tabeli, a drudzy musieli koniecznie wygrać, żeby zapewnić sobie mistrzostwo. Sytuacja meczowa zmieniała się kilkakrotnie, bo raz jedni raz drudzy wychodzili na prowadzenie, później był nawet remis 2-2 przed 30 sekundami do końca, ale Piotr Misiak swoim uderzeniem z pola karnego dał zwycięstwo i mistrzostwo swoim kolegom z drużyny.

 

Po ostatnim gwizdku odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2016/2017 Suskiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Susza. Tak jak w roku poprzednim nagród było dużo i wszyscy z zadowoleniem mogli uczestniczyć w spotkaniach w swoim gronie w lokalach jak to ma zwyczaj po całych rozgrywkach. Za pierwsze miejsce prócz okazałego pucharu, medali, zdjęcia pamiątkowego piłkarze otrzymali torby piłkarskie firmy R-Gol, za drugiej miejsce plecaki R-Gol, zaś za trzecie saszetki R-gol. Reszta ekip otrzymała puchar oraz pamiątkowe zdjęcie. Nagrody wręczali z-ca burmistrza miasta Susz – Pan Zdzisław Zdzichowski, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu – Pan Jarosław Piechotka oraz organizator SLF – Kamil Jędrzejewski.

Przejdźmy do wyróżnień. Najpierw podziękowania otrzymali sędziowie SLF otrzymując pamiątkowe statuetki. Miłym akcentem było wręczenie nagrody dla… najlepszej zawodniczki ligi. Zgadza się, SLF są wyjątkowymi rozgrywkami w których również uczestnikiem była płeć piękna. Wiktoria Wronka z Auto Handel Trans Cars otrzymała statuetkę i bukiet kwiatów.

Najlepszy bramkarzem został Bartłomiej Lewandowski z KS Różnowo, królem strzelców Krystian Staniec z Emilianowa (28 bramek), zaś najlepszym zawodnikiem Mariusz Gąsior z Moto Trans.

 

Wypowiedź Kamila Jędrzejewskiego – organizatora Suskiej Ligi Futsalu: „Kolejny rok i kolejne super zwieńczenie ligi. Walka o mistrzostwo trwała dosłownie do ostatniego meczu, a nowy system rozgrywek wprowadzony przez nas okazał się trafiony. Chcielibyśmy powiększyć ligę, jednak to nie tylko od nas zależy, ale od nowych drużyn, które już teraz zapraszamy do uczestniczenia w SLF ponieważ poziom rozgrywek z roku na rok się polepsza. Futsal jest widowiskowy i sam uwielbiam grać w halową odmianę piłki nożnej, dlatego też będziemy w CSiR w Suszu dbać o to, żeby rozgrywki się rozwijały.”

 

WYNIKI GRUPY O MIEJSCA 6-10

Jawty Wielkie – Ikader Redaki 1-1
Orzeł Ulnowo – KS Piotrkowo 6-3
Ikader Redaki – Orzeł Ulnowo 3-2
KS Róznowo – Jawty Wielkie 6-0
Orzeł Ulnowo – KS Różnowo 2-1
KS Piotrkowo – Ikader Redaki 3-0
KS Różnowo – KS Piotrkowo 2-2
Jawty Wielkie – Orzeł Ulnowo 1-2
KS Piotrkowo – Jawty Wielkie 4-0
Ikader Redaki – KS Różnowo 0-2

 

WYNIKI GRUPY MISTRZOWSKIEJ

Auto Handel Paszynin – Afidecor Kisielice 1-2
Moto Trans – Auto Handel Trans Cars 2-0
Afidecor Kisielice – Moto Trans 1-0
Emilianowo – Auto Handel Paszynin 1-2
Moto Trans  - Emilianowo 0-3
Auto Handel Trans Cars – Afidecor Kisielice 2-2
Emilianowo – Auto Handel Trans Cars 3-1
Auto Handel Paszynin – Moto Trans 2-0
Auto Handel Trans Cars – Auto Handel Paszynin 2-4
Afidecor Kisielice – Emilianowo 2-3

 

NAGRODY INDYWIDUALNE

Król Strzelców: Krystian Staniec (Emilianowo) – 28 bramek
Najlepsza zawodniczka: Wiktoria Wronka (Auto Handel Trans Cars)
Najlepszy zawodnik: Mariusz Gąsior (Moto Trans)
Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Lewandowski (KS Różnowo)

 

   Galeria zdjęć (fot. Wojciech Laskowski /Digi Eye)