Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Rywalizacja play-off o mistrzostwo III ligi grupy warmińsko-mazurskiej siatkarzy rozpoczęła się po myśli faworyta całych rozgrywek, KPS Gietrzwałd, który w minioną niedzielę wywiózł po raz drugi już w tym sezonie z Susza cenne zwycięstwo 3:0 i tym samym objął prowadzenie 1:0

We wspólnej opinii zawodników obu zespołów sam mecz miał trochę jednak dziwny przebieg, a to ze względu na wpadające do hali słońce na jedną ze stron boiska, co zdecydowanie utrudniało przyjęcie zagrywki. W pierwszym secie u zawodników Pałacu ten czynnik zewnętrzny spowodował dużo problemów w tym elemencie gry. KPS wygrał tą partię 25:17. Początek drugiej odsłony to w zespole gości nastąpiły podobne problemy, lecz w dalszym etapie udało się odrobić straty, wyjść na prowadzenie w końcówce i wygrać seta 25:22. W trzecim secie można było odnieść wrażenie, że w szeregi podopiecznych Macieja Rejznera wkradło się rozluźnienie, dzięki czemu od początku Pałac prowadził różnicą 2-3 punktów. Zespół prowadzony przed Dawida Suskiego miał nawet 2 piłki setowe. Lecz niestety kilka błędów własnych, dojrzałość przeciwnika w końcówce seta, nie pozwoliły na przedłużenie niedzielnego popołudnia z emocjami siatkarskimi w hali CSiR. KPS zakończył pierwszą odsłonę całej rywalizacji skutecznym blokiem wygrywając 27:25 i cały mecz 3:0.

CSiR Pałac Kamieniec - KPS Gietrzwałd 0:3 (17:25,22:25,25:27)

Pałac: Nejdrowski, Szymański, Domeracki, Macyra, Robert Rólkiewicz, Brzeziński, Poskier (Libero) oraz Kotyśko, Gliwa, Roman Rólkiewicz, Masny (Libero II).

KPS: Kurmin, Borkowski, Chełchowski, Wójcik, Romankiewicz, Kapelański, Olbryś (Libero) oraz Gnatowski (Libero II), Awiżeń, Burakiewicz, Karpiński, Bajor, Mokrski, Rawski.

Sędziowie: Michał Tambor (Iława) oraz Karol Chabros (Olsztyn)

Widzów: 25

Stan play-off: 1:0 dla KPS

Pozostałe mecze:
Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński - Team Cresovia Górowo Iławeckie 1:3 (25:23,21:25,17:25,14:25).
Play-off 1:0 dla Cresovii w batalii o 3 miejsce i brązowy medal.

KS Masuria Volley Giżycko - KSD Energoutil Ełk 1:3 (9:25,13:25,25:21,18:25).
Play-off 1:0 dla KSD w rywalizacji o 5 miejsce.

Cała runda play-off toczy się do 2 wygranych meczów.
W najbliższą sobotę 14.04.2018r. odbędą się drugie starcia wszystkich zespołów. Mecze odbędą się w halach wygranych zespołów, w przypadku wygranej któregoś z przegranych z minionego weekendu, na niedzielę 15.04.2018r. zaplanowano trzecie ewentualne decydujące mecze.

Nas interesuje najbardziej pojedynek pomiędzy KPS a Pałacem.
Sobota godz. 19 w hali Gminnego Gimnazjum im. Ks. Wojciecha Zinka w Gietrzwałdzie. W razie wygranej Pałacu w sobotę, trzecie decydujące starcie obu zespołów zaplanowano na niedzielę na godz. 16 w tym samym miejscu.

Przypominamy, że obie drużyny zapewniły sobie udział w turniejach półfinałowych o wejście do II ligi. Wygrany z tej pary pojedzie do Sieradza, gdzie gospodarze, miejscowy ULKS MOSiR w ostatni weekend zapewnili sobie mistrzostwo Ziemi Łódzkiej. Pokonany zaś swój turniej rozegra w Białymstoku, gdzie zmierzy się m.in. z miejscowym zespołem Bestios (mistrz Podlasia), MKS MDK Warszawa (mistrz Mazowsza) oraz WKS Siatkarz Wieluń (vice mistrz Ziemi Łódzkiej).
Ciekawostką odnośnie WKS Siatkarz Wieluń jest fakt, iż wychowankami tego klubu są : Mariusz Wlazły (tego Pana chyba nikomu przedstawiać nie trzeba) oraz Marcin Kryś (obecnie libero w Cuprum Lubin). Dla starszych kibiców siatkówki można dodać jeszcze Bogusława Kanickiego (olimpijczyk Moskwa '80). Drużyna MKS MDK Warszawa posiada znacznie szersze grono nazwisk, które zasłużyły się dla siatkówki, a są nimi: Mirosław Rybaczewski, Wojciech Drzyzga, Włodzimierz Nalazek, Arkadiusz Wiśniewski, Grzegorz Wagner, Witold Roman, Sławomir Gerymski, Andrzej Szewiński, Paweł Zagumny, Paweł Papke i Artur Szalpuk.

Turnieje półfinałowe zaplanowano na 27-29.04.2018r. Awans do turniejów finałowych uzyskają po 2 najlepsze zespoły. Finały zaplanowano na termin 18-20.05.2018r. Tylko zwycięskie zespoły z turniejów finałowych uzyskają awans do II ligi.

(fot. Agnieszka Szelbracikowska fotografia)