Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Po zorganizowaniu  na przestrzeni kilku lat , kilkunastu turniejów w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet został zapoczątkowany nowy kierunek a mianowicie turnieje Oldbojów.

Turniej odbył się 17.01.2016 r. od godz. 11-tej w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu.
Zimowy Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Oldboj – 2016 , turniej ten zapoczątkował cykl turniejów w takiej formule. Pierwszy turniej został zorganizowany w kategorii wiekowej +45.
Nie jest łatwo zebrać odpowiedniej ilości drużyn do rozegrania turnieju w tej kategorii wiekowej. Ale z zaproszenia skorzystały drużyny z różnych kategorii wiekowych. Najmłodszy zawodnik
miał 46 lat a najstarszy 62 lata. Wystąpiły drużyny których średnia wieku zawodników różniła się nawet o 10 lat. Ale jak powiedzieli zawodnicy z najstarszej drużyny że jest to tylko zabawa i nie ma znaczenia wynik , ale najważniejsze że się spotykamy na takiej imprezie w takim wieku. Wiadomo że ci co uprawiają sport nie uprawiają go wiecznie. Ale tym co dopisuje zdrowie i mają możliwość trenowania nie tylko uczestniczą w turniejach towarzyskich ale również w turniejach mistrzowskich naszego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Od lat rozgrywane są mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych od 45 lat do 65 lat plus.
Na turniej zostały zaproszone drużyny z trzech kategorii wiekowych +45 , +50 i +55 i były mile
zaskoczone zaproszeniem ponieważ nie spodziewali się że wystąpią w turnieju właśnie w Suszu
a musiały dojechać na turniej nawet 300 kilometrów.
Do turnieju miało przystąpić początkowo osiem drużyn ale drużyny z Łodzi i Wielunia a raczej
zawodników z tych drużyn zdziesiątkowała choroba a w ostatniej chwili wycofała się drużyna
z Iławy.
Faworytem do wygrania turnieju była drużyna z Grudziądza. Już niejednokrotnie na poprzednich turniejach udowodniła że trzeba się z nią liczyć i mocno się napracować żeby z nią wygrać.
Najbardziej zacięty okazał się mecz pomiędzy Stalą Oldboy Grudziądz a CSIR Basten Kamieniec.
W pierwszym secie do połowy seta zdecydowana dominacja drużyny z Grudziądza przewaga wynosiła nawet dziesięć punktów ale im dłużej trwał set tym gra się wyrównywała. Im bliżej było do końca seta to różnica punktowa się zmniejszała. Drużyna z Grudziądza wygrała seta z czteropunktową przewagą. Drugi set zgoła odmienny. Od samego początku prowadzenie objęła
drużyna z Kamieńca i można powiedzieć zdeklasowała przeciwnika wygrywając do trzynastu. Trzeci set decydujący od wyniku po cztery sześć punktów zdobywa drużyna z Kamieńca. Taka przewaga utrzymuje się do końca seta. Jak się okazało był to mecz o pierwsze miejsce w turnieju.

Ostatecznie do turnieju przystąpiło pięć drużyn :
1. TORNADO Koszalin
2. ZALEWO i Przyjaciele
3. EL DREAM Warszawa
4. STAL OLDBOY Grudziądz
5. CSIR BASTEN Kamieniec
Turniej został rozegrany systemem ,, każdy z każdym ,, do dwóch wygranych setów.

Wyniki meczy :

1. TORNADO  Koszalin - STAL OLDBOY Grudziądz 0 : 2 / 18:25 , 23:25 /
2. ZALEWO i Przyjaciele - CSIR BASTEN Kamieniec 0 : 2 / 9:25 , 7:25 /
3. EL DREAM  Warszawa - STAL OLDBOY Grudziądz 0 : 2 / 16:25 , 21:25 /
4. TORNADO  Koszalin - CSIR BASTEN Kamieniec 0 : 2 / 21:25 , 21:25 /
5. ZALEWO i Przyjaciele - EL DREAM  Warszawa 0 : 2 / 11:25 , 12:25 /
6. CSIR Basten Kamieniec   - STAL OLDBOY Grudziądz 2 : 1 / 21:25 , 25:13 , 15:10 /

5. ZALEWO i Przyjaciele 4 0 0:8

Turniej został zorganizowany przez Centru Sportu i Rekreacji i drużynę CSIR Basten Kamieniec.

Przygtował: Piotr  Zdzichowski